Rapid Bratislava

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2024

Od 9. do 11. februára sa v gruzínskom Tbilisi uskutočnili 51. Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21.

Z našich pretekárov boli nominovaní Michaela Čukanová v kategórii kata ženy U21, Denis Filip v kategórii kata juniori a Lukáš Bohunický v kategórii kumite juniori +76 kg.

Súťažné disciplíny kata boli na programe na úvod šampionátu.

Michaela Čukanová sa v kategórii kata ženy U21 stretla v prvom kole s Francúzskou Sampieri a z tohto súboja vyšla ako víťazka. V druhom kole porazila Almu Loki z Kosova, v treťom kole porazila Minu Nikolic zo Srbska, o postup do finále zvíťazila nad Jessicou Vlai z Nemecka. Vo finále zvíťazila nad Belgičankou Chiarou Manca-ovou a stala sa Majsterkou Európy!

Filip Denis, kategória kata juniori, sa v prvom kole stretol s Cyperčanom Kouvarosom, nad ktorým zvíťazil. V druhom kole bol ale nad jeho sily Portugalčan Vieira.

Lukáš Bohunický, kategória kumite juniori +76kg, prehral v prvom kole s Ukrajincom Aleksieienkom 2-3, no ten ho potiahol do repasáže. V nej porazil v prvom kole Holanďana Van Woudenberga 6-0, v druhom kole nepostúpil cez Poliaka Kiryluka (0-0),