Slovensky Zvaz Karate

Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov 2024

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 25. mája v Banskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov pre rok 2024. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Adame Emma, Kata staršie žiačky 10-11 rokov
2. miesto Bajana Daniel, Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg
5. miesto Amirova Lina, Kumite dievčatá 6-7 rokov nad 28kg
5. miesto Fischer Boris, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 35kg
5. miesto Horelová Anastasiia, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 30kg

Rapid Bratislava

Majstrovstvá Európy seniorov 2024

Od 8. do 12. mája sa v chorvátskom Zadare uskutočnili Majstrovstvá Európy seniorov pre rok 2024.

Z pretekárov Oddielu karate TJ Rapid Bratislava boli nominovaní Michaela Čukanová v kategórii kata ženy. Miška bohužial prehrala v prvom kole s Dánkou Bjerringovou, 35.6 - 37.5.

Dominik Imrich nastúpil v kategórii kumite muži -60 kg. Aj on bohužial prehral 2 - 7 v prvom kole s Djukanovicom z Bosny a Hercegoviny.

Julián Smoliga sa predstavil v kategórii kumite muži -84 kg. Julián vyhral v prvom kole 5 - 2 nad Novickim z Bosny a Hercegoviny, v druhom kole porazil 9 - 1 Slovinca Goriseka, no v treťom kole prehral s Chorvátom Kvesicom 3 - 11.

Tomáš Kósa bojoval v kategórii kumite muži +84 kg. Tomáš postúpil v prvom kole po výsledku 0 - 0 cez Gréka Nikopoulosa, no v druhom kole nestačil na Čecha Bosáka a prehral 3 - 4.

Rapid Bratislava

Karate Grand Prix Žilina 2024

Karate klub Žilina usporiadal v sobotu 4. mája turnaj Karate Grand Prix Žilina 2024.

Medailové umiestnenia pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Mrázová Rebeca, Kata ženy 16+ rokov
1. miesto Bohunický Lukáš, Kumite muži OPEN
1. miesto Filip Denis, Kata muži 16+ rokov
2. miesto Bajanová Alica, Kumite juniorky 16-17 rokov do 53kg
2. miesto Kodaj Simon, Kata muži 16+ rokov
2. miesto Bohunický Dominik, Kumite muži OPEN
3. miesto Adame Lenka, Kata ženy 16+ rokov
3. miesto Adame Emma, Kata staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
3. miesto Badrnová Tamara, Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg
3. miesto Bajanová Denisa, Kumite dorastenky 14-15 rokov do 47kg
3. miesto Bohunický Tomáš, Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov do 50kg
3. miesto Kompauer Maxim, Kumite mladší dorastenci 12-13 rokov do 45kg

Bratislavska Unia Karate

2.kolo Bratislavský pohár mládeže

Druhé kolo Bratislavského pohára mládeže sa uskutočnilo v sobotu 27. apríla.

Slovensky Zvaz Karate

3.kolo SP detí a žiakov

V sobotu 13. apríla sa v Športovej hale v Starej Ľubovni uskutočnilo 3.kolo Slovenského pohára detí a žiakov.

Slovensky Zvaz Karate

Grand Prix Slovakia 2024

Bratislavské Národné tenisové centrum privítalo od 15. do 17. marca karatistov na 44. ročníku Veľkej ceny Slovenska v karate.

Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto ČUKANOVÁ MICHAELA, KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS
1. miesto FILIP DENIS, KATA INDIVIDUAL MALE JUNIORS
1. miesto BOHUNICKÝ LUKÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE JUNIORS +76 KG

2. miesto MRÁZOVÁ REBECA, KATA INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS
2. miesto BOHUNICKÝ TOMÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE U12 +40 KG
2. miesto KOMPAUER MAXIM, KUMITE INDIVIDUAL MALE U14 -45 KG

3. miesto MRÁZOVÁ REBECA, KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS
3. miesto KÓSA TOMÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE SENIORS +84 KG
3. miesto BOHUNICKÝ LUKÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE U21 -84 KG

Slovensky Zvaz Karate

2.kolo SP detí a žiakov

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 9. marca v Partizánskom 2.kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Wagnerová Isabel, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg začiatočníčky
1. miesto Wagnerová Isabel, Kata staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky
1. miesto Bohunický Tomáš, Kumite starší žiaci 10-11 rokov nad 40kg pokročilí
2. miesto Adame Emma, Kata staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé
2. miesto Žitná Michaela, Kata mladšie žiačky 8-9 rokov začiatočníčky
5. miesto Bajana Samuel, Kata starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
5. miesto Bajana Samuel, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
5. miesto Bajana Daniel, Kata mladší žiaci 8-9 rokov pokročilí
5. miesto Kubanka Michal, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 40kg pokročilí
9. miesto Horelová Anastasiia, Kata staršie žiačky 10-11 rokov začiatočníčky

Foto 1: Horný rad: T. Bohunický, D. Bohunický, J. Smoliga, T. Kósa
Dolný rad: S. Bajana, M. Kubanka, D. Bajana, I. Wagnerová, E. Adame

Foto 2: Nová generácia kaučov Rapidu: Dominik Bohunický, Tomáš Kósa, Julian Smoliga

Slovensky Zvaz Karate

M-SR seniorov 2024

V sobotu 2.marca sa vo Zvolene uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate. Náš oddiel karate sa stal najúspešnejším, keď v konkurencii 39 klubov a 110 súťažiacich karatistov získal 7 zlatých, 4 strieborné a 7 bronzových medailí.

Svoj prvý seniorský titul získala úradujúca Majsterka Európy U21 Michaela Čukanová, keď vo finále porazila svoju súperku presvedčivo 5:0!

Najúspešnejším „rapiďákom“ sa stal s dvomi titulmi Majstra Slovenska Domik Imrich a dve strieborné medaily pridal v súťažiach družstiev kata a kumite.

Prekvapením turnaja bolo 2.miesto Rapidu „A“ v súťaži kata družstiev, ktoré tvorili pretekári špecializujúci sa na kumite!

Svoj debut na seniorskom šampionáte mal čerstvo 17-ročný Lukáš Bohunický, ktorý podal na turnaji vynikajúce výkony a odváža si zo šampionátu svoju prvú medailu strieborného lesku!

Vyvrcholením celých majstrovstiev Slovenska bola súťaž družstiev v kumite, kde naše tímy A a B zviedli vynikajúce zápasy s pretekármi z Banskej Bystrice, ktorí nakoniec zvíťazili o lepšie skóre.

Tituly Majstrov Slovenska získali:
Michaela Čukanová – kata ženy
Janka Machová – kata ženy nad 35 rokov
Dominik Inrich kumite do 60kg
Dominik Imrich – kumite open
Julian Enrik Smoliga – kumite do 84kg
Tomáš Kósa – kumite nad 84 kg
Družstvo kata muži „B“ v zložení: Julian Enrik Smoliga, Denis Filip, Simon Kodaj

Strieborné medaily:
Lukáš Bohunický - kumite do 84kg
Jakub Štetina – kumite open
Družstvo kata muži „A“ v zložení: Jakub Štetina, Dominik Imrich, Tomáš Kósa,
Družstvo kumite muži „B“ v zložení: Dominik Imrich, Tomáš Kósa, Julian Enrik Smoliga

Bronzové medaily:
Rebeca Mrázová – kata ženy
Denis Filip – kata muži
Jakub Štetina – kumite muži do 75kg
Dominik Bohunický – kumite muži do 84 kg
Tomáš Kósa – kumite open,
Peter Bureš – kumite muži nad 45 rokov
Družstvo kumite muži „A“ v zložení Dominik Bohunický, Lukáš Bohunický, Jakub Štetina,

5-te miesto
Lenka Adame – kata ženy
Simon Kodaj - kata muži
Martin Murcko – kata seniori nad 45 rokov
Dominik Bohunický – kumite open