Rapid Bratislava

Memoriál Michala Bozogáňa 2019

Karate klub UNION Košice usporiadal v sobotu 19. januára 2019 už 12. ročník Memoriálu Michala Bozogáňa. Z nášho klubu sa zúčastnila malá výprava pretekárov z ktorej Miška Čukanová vybojovala zlato v kategórii kata kadetky.

Orava Cup 2019

Karate klub Dolný Kubín v spolupráci s Karate klubom Žilina usporiadajú 2.februára Oravský pohár v karate.

Grand Prix Croatia 2019

Miška Čukanová (kata kadetky) a Adi Gyurík (kumite U21 -84kg) sa predstavili na 28. ročníku Grand Prix Croatia, ktorá sa uskutočnila od 11. januára v chorvátskom meste Samobor.

Miška sa predstavila vo výbornej forme a svojim súperkám nedala šancu. Kategóriu kata kadetky vyhrala a potvrdila svoje ambície pred blížiacimi sa Majstrovstvami Európy kadetov, juniorov a U21 (Aalborg, Dánsko).

Adi rovnako bojoval o najvyššie priečky, no vo finálne kategórie kumite muži U21 -84kg nestačil na Petara Spasenovskeho z Macedónska, ktorému podľahol 0:1. Domov teda priváža striebornú medailu.

ME kadetov, juniorov a U21

Od 8.februára sa v dánskom Aalborgu uskutočnia 46. Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21. Z pretekárov TJ Rapid Bratislava boli nominovaní Adi Gyurík, v kategórii kumite muži U21 -84kg a Miška Čukanová v kategórii kata kadetky.

Adi má po dvoch tituloch Majstra Európy v rokoch 2017 a 2018 opäť tie najvyššie ambície. Miška sa po minuloročnej premiérovej medaile z ME túži opäť prebojovať minimálne na stupne víťazov.

Skupinové cvičenie karatistov s ukážkami sebaobrany

Na skupinovom cvičení karatistov TJ Rapid Bratislava oddielu karate sa predstavili naši cvičenci s ukážkami tréningových jednotiek, súborných cvičení kata a športového zápasu kumite. Podujatie bolo spojené s vyhlásením najúspešnejších karatistov Rapidu v roku 2018 a medzi deti prišiel aj Mikuláš s darčekmi. Akcia sa uskutočnila s podporou Bratislavského samosprávneho kraja, za čo im patrí veľké poďakovanie.

Karate1 Youth League 2018 - Venice

V talianskych Benátkach a uskutoční posledné tohtoročné kolo Karate1 Youth League, na ktorom sa vo farbách Slovenska predstavia aj tri pretekárky TJ Rapid Bratislava.

Čukanová Michaela, kata kadetky
Schlettová Diana, kumite kadetky -54kg
Smižanská Jelena, kumite juniorky +59kg

Ani jedna z našich pretekárok nevybojovala medailové umiestnenie.

MSR 2018 dorastencov, juniorov, U21

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 1.decembra Majstrovstvá Slovenska kadetov, juniorov a U21. Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnili v Trnave a boli jedným z nominačných turnajov na Majstrovstvá Európy pre tieto súťažné kategórie. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava

2.kolo Bratislavský pohár mládeže

Druhé kolo Bratislavského pohára mládeže sa uskutočnilo v sobotu 15.decembra vo Viničnom.