Rapid Bratislava

Budapest Open 2022

V Budapešti sa počas víkendu 17. a 18. septembra uskutoční 25. ročník Budapest Open v karate.

Rapid Bratislava

Turnaj detí a mládeže o pohár Rapidu

TJ Rapid Bratislava v spolupráci s Bratislavskou úniou karate a Slovenským zväzom karate, za podpory Bratislavského samosprávneho kraja, usporiadal v nedeľu 11. septembra Turnaj detí a mládeže o pohár Rapidu.

Rapid Bratislava

1.kolo SP ml.dorast, dorast, juniori a U21

V športovej hale Milana Marečka v Myjave sa uskutočnilo prvé kolo Slovenského pohára mladších dorastencov, dorastencov, juniorov a kategórií U21.

Výsledky pretekárov TJ Rapid Brtislava:
1. miesto Mrázová Rebeca, Kata kadetky 14-15 rokov
1. miesto Filip Denis, Kata juniori 16-17 rokov
1. miesto Bohunický Lukáš, Kumite kadeti 14-15 rokov nad 70kg

2. miesto Čukanová Michaela, Kata staršie juniorky 18-20 rokov
2. miesto Kodaj Simon, Kata juniori 16-17 rokov

3. miesto Drajna Damian, Kumite starší juniori 18-20 rokov nad 84kg
3. miesto Kompauer Maxim, Kumite mladší kadeti 12-13 rokov do 45kg pokročilí

Rapid Bratislava

Karate1 Youth League - Porec 2022

Pretekári TJ Rapid Bratislava reprezentovali Slovensko na Karate1 Youth League v chorvátskom Poreči.

Lukáš Bohunický vybojoval striebro v kategórii kumite kadeti +70 kg. Nestačil len na Egypťana Metwalyho.

Rebecca Mrázová obsadila v kategórii kata kadetky 11. miesto a Lenka Adame obsadila v rovnakej kategórii 29. miesto.

Simon Kodaj sa umiestnil rovnako na 11. mieste v kategórii kata juniori.

Rapid Bratislava

Karatisti Rapidu späť v Krasňanoch a Rači

Po ukončení prenájmu na Púchovskej ulici na jar 2020 a dočasnom pôsobení v telocvičniach od Peknej cesty po Mlynskú dolinu, sa oddiel karate TJ Rapid Bratislava preťahoval do nových priestorov v Krasňanoch, na Hagarovej ulici 9, v areály MEOPTIS (bývalá Meopta).

Stavebne upravené priestory o rozlohe vyše 500m2 majú tatami na ploche 260m2, priestor pre posilňovacie stroje, šatne a nové sprchy ako aj čakáreň pre rodičov s detským kútikom.

Veľké poďakovanie patrí rodičom, ktorí pomohli pri sťahovaní, čistení a úprave priestorov a rozkladní športového náradia.

Dlhé obdobie provizória, ako aj covid sa podpísali pod pokles členskej základne. Veríme že nové priestory opäť prilákajú karatistov z Rače, Krasňan, Sv. Jura, Vajnôr a blízkeho okolia na tréningy karate.

Pozývame preto všetkých bývalých členov do novej telocvične od pondelka do štvrtka v čase o 17:30, kde si môžu dohodnúť tréningové hodiny.

Tešíme sa na vás.

Rapid Bratislava

M-SR detí a žiakov 2022

Slovenský zväz karate spoločne s Východoslovenskou úniou karate usporiadali v sobotu 11. júna Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov pre rok 2022.

Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

3. miesto Adame Emma, Kata mladšie žiačky 8-9 rokov pokročilé
3. miesto Bajana Samuel, Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 26kg pokročilí
3. miesto Kompauer Maxim, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 40kg pokročilí

Rapid Bratislava

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2022

Od 17. do 19. júna privítala Praha kategórie kadetov, juniorov a U21 na Majstrovstvách Európy 2022. Karate klub Rapid Bratislava mal v reprezentačnom výbere Slovenska trojité zastúpenie vďaka Rebece Mrázovej, ktorá sa nominovala v kategórii kata kadetky, Michaele Čukanovej nominovanej v kategórii kata ženy U21 a Lukášovi Bohunickému nominovanému v kategórii kumite kadeti +70 kg. Našim pretekárom sa bohužial nedarilo a všetci skončili v elimináciách.

Rapid Bratislava

ME seniorov 2022

Slovenský reprezentačný výber seniorov sa od 25. mája predstavil na 57. Majstrovstvách Európy seniorov, ktoré sa konali v tureckom meste Gaziantep. V kategórii kumite muži -84 kg reprezentoval Slovensko Adi Gyurík.

Adi vyhral v prvom kole nad Poliakom Sobkowiakom 3-0, v druhom kole porazil Srba Brezancica rovnako 3-0, no v treťom kole podľahol Chorvátovi Garibovicovi 1-2. Garibovic postupom do finále potiahol Adiho do repasáže, v ktorej však Adi prehral hneď vo svojom prvom zápase 2-3 s Turekom Oz Muratom.

Slovenskí reprezentati nakoniec priviezli domov jednu zlatú a dve strieborné medaily. O zlato sa v kategórii kumite ženy -61kg postarala Inga Suchánková, ktorá nenašla v súťaži premožiteľku. Striebro vybojovala Miroslava Kopúňová v kategórii kumite ženy -68kg a daľší strieborný kov vybojoval kumite team žien v zložení Kopúňová, Kováčiková, Kuklová a Suchánková.