Slovensky Zvaz Karate

2.kolo SP detí a žiakov

Slovenský zväz karate usporiada v sobotu 9. marca v Partizánskom 2.kolo Slovenského pohára detí a žiakov.

Rapid Bratislava

Karate1 Series A - Larnaca 2024

Naši pretekári Rebeca Mrázová a Julián Smoliga zažiarili na Karate 1 Series A v cyperskej Larnace.

Kata ženy Rebeca Mrázová – ako juniorka súťažila medzi ženami

V 1.kole prehrala s pretekárkou WONG SZE MAN -Hong Kong, ktorá neskôr prehrala s víťazkou turnaja reprezentantkou Japonska AKASOBE MITUKY.

Kumite muži -84kg, Julián Smoliga

Napriek pretrvávajúce zraneniu dolnej končatiny sa rozhodol pre štartovať a svojim výkonom prekvapil. V druhom kole porazil reprezentanta Japonska AKASOBE M. 5:0.

V treťom kole sa stretol s reprezentantom Malaysie AFIFUDDIN M.A. kde prehral 0:3, ale podal v tomto zápase veľmi dobrý výkon. (posielam cez whatsapp video zo zápasu)

1.kolo SP detí a žiakov

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 17. februára v Nitre 1.kolo Slovenského pohára detí a žiakov.

Medailové umiestnenia pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Bohunický Tomáš, Kumite starší žiaci 10-11 rokov nad 40kg pokročilí
2. miesto Wagnerová Isabel, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg začiatočníčky
3. miesto Bajana Daniel, Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí

M-SR seniorov 2024

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 2. marca Majstrovstvá Slovenska seniorov pre rok 2024. Súťaž sa uskutočnila vo Zvolene a pretekári Oddielu karate TJ Rapid Bratislava vybojovali pre klub 14 medailových umiestnení (6-2-6), čím sa stali najúspešnejším klubom Majstrovstiev Slovenska.

Orava Cup 2024

Karate klub Dolný Kubín usporiadal 27.januára Oravský pohár v karate. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Adame Lenka, Kata seniorky
3. miesto Čellar Sofia, Kata staršie žiačky 10-11 rokov pokročilé

Zvolen cup 2024

Karate Klub Zvolen usporiadal v nedeľu 3.februára 34. ročník Zvolen karate cup, na ktorom sa predstavili aj pretekári TJ Rapid Bratislava.

2. miesto Badrnová Tamara, Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg pokročilé
2. miesto Bajanová Alica, Kumite juniorky 16-17 rokov do 53kg
2. miesto Bajanová Denisa, Kumite dorastenky 14-15 rokov do 47kg
3. miesto Bajana Samuel, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
3. miesto Kubanka Michal, Kata starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
3. miesto Martinkovičová Júlia, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé

Grand Prix Croatia 2024

Od 19. do 21. januára sa v chorvátskom Samobore predstavila slovenská reprezentácia pripravujúca sa na Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21. V reprezentačných farbách bojovali aj naši pretekári, ktorí vybojovali nasledujúce medailové umiestnenia:

1. miesto - kata juniori - FILIP DENIS
2. miesto - kumite juniori +76kg - BOHUNICKÝ LUKÁŠ
3. miesto - kata chlapci 11 roční - KUBANKA MICHAL
3. miesto - kata seniori - FILIP DENIS

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2024

Od 9. do 11. februára sa v gruzínskom Tbilisi uskutočnili 51. Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21.

Z našich pretekárov boli nominovaní Michaela Čukanová v kategórii kata ženy U21, Denis Filip v kategórii kata juniori a Lukáš Bohunický v kategórii kumite juniori +76 kg.

Súťažné disciplíny kata boli na programe na úvod šampionátu.

Michaela Čukanová sa v kategórii kata ženy U21 stretla v prvom kole s Francúzskou Sampieri a z tohto súboja vyšla ako víťazka. V druhom kole porazila Almu Loki z Kosova, v treťom kole porazila Minu Nikolic zo Srbska, o postup do finále zvíťazila nad Jessicou Vlai z Nemecka. Vo finále zvíťazila nad Belgičankou Chiarou Manca-ovou a stala sa Majsterkou Európy!

Filip Denis, kategória kata juniori, sa v prvom kole stretol s Cyperčanom Kouvarosom, nad ktorým zvíťazil. V druhom kole bol ale nad jeho sily Portugalčan Vieira.

Lukáš Bohunický, kategória kumite juniori +76kg, prehral v prvom kole s Ukrajincom Aleksieienkom 2-3, no ten ho potiahol do repasáže. V nej porazil v prvom kole Holanďana Van Woudenberga 6-0, v druhom kole nepostúpil cez Poliaka Kiryluka (0-0),