Bratislavské Národné tenisové centrum privítalo od 15. do 17. marca karatistov na 44. ročníku Veľkej ceny Slovenska v karate.

Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto ČUKANOVÁ MICHAELA, KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS
1. miesto FILIP DENIS, KATA INDIVIDUAL MALE JUNIORS
1. miesto BOHUNICKÝ LUKÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE JUNIORS +76 KG

2. miesto MRÁZOVÁ REBECA, KATA INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS
2. miesto BOHUNICKÝ TOMÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE U12 +40 KG
2. miesto KOMPAUER MAXIM, KUMITE INDIVIDUAL MALE U14 -45 KG

3. miesto MRÁZOVÁ REBECA, KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS
3. miesto KÓSA TOMÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE SENIORS +84 KG
3. miesto BOHUNICKÝ LUKÁŠ, KUMITE INDIVIDUAL MALE U21 -84 KG

2.kolo SP detí a žiakov

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 9. marca v Partizánskom 2.kolo Slovenského pohára detí a žiakov. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava:

1. miesto Wagnerová Isabel, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov do 40kg začiatočníčky

Dolný rad: S. Bajana, M. Kubanka, D. Bajana, I. Wagnerová, E. Adame

Foto 2: Nová generácia kaučov Rapidu: Dominik Bohunický, Tomáš Kósa, Julian Smoliga

M-SR seniorov 2024

V sobotu 2.marca sa vo Zvolene uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v karate. Náš oddiel karate sa stal najúspešnejším, keď v konkurencii 39 klubov a 110 súťažiacich karatistov získal 7 zlatých, 4 strieborné a 7 bronzových medailí.

Svoj prvý seniorský titul získala úradujúca Majsterka Európy U21 Michaela Čukanová, keď vo finále porazila svoju súperku presvedčivo 5:0!

Najúspešnejším „rapiďákom“ sa stal s dvomi titulmi Majstra Slovenska Domik Imrich a dve strieborné medaily pridal v súťažiach družstiev kata a kumite.

Prekvapením turnaja bolo 2.miesto Rapidu „A“ v súťaži kata družstiev, ktoré tvorili pretekári špecializujúci sa na kumite!

Svoj debut na seniorskom šampionáte mal čerstvo 17-ročný Lukáš Bohunický, ktorý podal na turnaji vynikajúce výkony a odváža si zo šampionátu svoju prvú medailu strieborného lesku!

Vyvrcholením celých majstrovstiev Slovenska bola súťaž družstiev v kumite, kde naše tímy A a B zviedli vynikajúce zápasy s pretekármi z Banskej Bystrice, ktorí nakoniec zvíťazili o lepšie skóre.

Tomáš Kósa – kumite nad 84 kg
Družstvo kata muži „B“ v zložení: Julian Enrik Smoliga, Denis Filip, Simon Kodaj

Strieborné medaily:
Lukáš Bohunický - kumite do 84kg
Jakub Štetina – kumite open
Družstvo kata muži „A“ v zložení: Jakub Štetina, Dominik Imrich, Tomáš Kósa,
Družstvo kumite muži „B“ v zložení: Dominik Imrich, Tomáš Kósa, Julian Enrik Smoliga

Peter Bureš – kumite muži nad 45 rokov
Družstvo kumite muži „A“ v zložení Dominik Bohunický, Lukáš Bohunický, Jakub Štetina,

5-te miesto
Lenka Adame – kata ženy
Simon Kodaj - kata muži
Martin Murcko – kata seniori nad 45 rokov
Dominik Bohunický – kumite open

1.kolo SP detí a žiakov

Slovenský zväz karate usporiadal v sobotu 17. februára v Nitre 1.kolo Slovenského pohára detí a žiakov.

Medailové umiestnenia pretekárov TJ Rapid Bratislava:

3. miesto Bajana Daniel, Kumite mladší žiaci 8-9 rokov do 30kg pokročilí

Rapid Bratislava

Karate1 Series A - Larnaca 2024

Naši pretekári Rebeca Mrázová a Julián Smoliga zažiarili na Karate 1 Series A v cyperskej Larnace.

Kata ženy Rebeca Mrázová – ako juniorka súťažila medzi ženami

V 1.kole prehrala s pretekárkou WONG SZE MAN -Hong Kong, ktorá neskôr prehrala s víťazkou turnaja reprezentantkou Japonska AKASOBE MITUKY.

Kumite muži -84kg, Julián Smoliga

Napriek pretrvávajúce zraneniu dolnej končatiny sa rozhodol pre štartovať a svojim výkonom prekvapil. V druhom kole porazil reprezentanta Japonska AKASOBE M. 5:0.

V treťom kole sa stretol s reprezentantom Malaysie AFIFUDDIN M.A. kde prehral 0:3, ale podal v tomto zápase veľmi dobrý výkon. (posielam cez whatsapp video zo zápasu)

Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21 2024

Od 9. do 11. februára sa v gruzínskom Tbilisi uskutočnili 51. Majstrovstvá Európy kadetov, juniorov a U21.

Z našich pretekárov boli nominovaní Michaela Čukanová v kategórii kata ženy U21, Denis Filip v kategórii kata juniori a Lukáš Bohunický v kategórii kumite juniori +76 kg.

Súťažné disciplíny kata boli na programe na úvod šampionátu.

Michaela Čukanová sa v kategórii kata ženy U21 stretla v prvom kole s Francúzskou Sampieri a z tohto súboja vyšla ako víťazka. V druhom kole porazila Almu Loki z Kosova, v treťom kole porazila Minu Nikolic zo Srbska, o postup do finále zvíťazila nad Jessicou Vlai z Nemecka. Vo finále zvíťazila nad Belgičankou Chiarou Manca-ovou a stala sa Majsterkou Európy!

Filip Denis, kategória kata juniori, sa v prvom kole stretol s Cyperčanom Kouvarosom, nad ktorým zvíťazil. V druhom kole bol ale nad jeho sily Portugalčan Vieira.

Lukáš Bohunický, kategória kumite juniori +76kg, prehral v prvom kole s Ukrajincom Aleksieienkom 2-3, no ten ho potiahol do repasáže. V nej porazil v prvom kole Holanďana Van Woudenberga 6-0, v druhom kole nepostúpil cez Poliaka Kiryluka (0-0),

Zvolen cup 2024

Karate Klub Zvolen usporiadal v nedeľu 3.februára 34. ročník Zvolen karate cup, na ktorom sa predstavili aj pretekári TJ Rapid Bratislava.

2. miesto Badrnová Tamara, Kumite mladšie dorastenky 12-13 rokov do 47kg pokročilé
2. miesto Bajanová Alica, Kumite juniorky 16-17 rokov do 53kg
2. miesto Bajanová Denisa, Kumite dorastenky 14-15 rokov do 47kg
3. miesto Bajana Samuel, Kumite starší žiaci 10-11 rokov do 30kg pokročilí
3. miesto Kubanka Michal, Kata starší žiaci 10-11 rokov pokročilí
3. miesto Martinkovičová Júlia, Kumite staršie žiačky 10-11 rokov nad 40kg pokročilé

Orava Cup 2024

Karate klub Dolný Kubín usporiadal 27.januára Oravský pohár v karate. Výsledky pretekárov TJ Rapid Bratislava: